• 2014-09-04

Hey znów zagra jesienią w sześciu miastach Polski

Hey rusza w drugą część trasy Unplugged 2014 i zagra w sześciu polskich miastach. Po ponad 5 latach od ogromnego sukcesu pierwszej trasy Unplugged i 7 latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged, Hey ponownie zagra swój materiał w wersji akustycznej.

Hey (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hey (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu zostanie poszerzony o doborowe grono muzyków. Na scenie pojawi się sekcja dęta, gitary z różnych stron świata, sitar i inne instrumenty. Na repertuar złożą się zarówno starsze doskonale znane słuchaczom utwory zarejestrowane na koncercie Hey MTV Unplugged jak i te najpopularniejsze z dwóch ostatnich albumów.

W 2007 roku, Hey zagrał jako drugi w Polsce, po Kayah, wyjątkowy koncert z serii MTV Unplugged. Ich występ zaskoczył zarówno fanów, jak i sceptyków. Rewelacyjne nowe aranże, wykonanie i zaproszeni goście – Agnieszka Chylińska, Czesław Mozil i Jacek Budyń Szymkiewicz z Pogodno – złożyły się na niezapomniany show. Kultowy występ był impulsem do wyruszenia w 2008 roku w trasę Unplugged, która obejmowała całą Polskę i pomimo bardzo wysokich cen biletów okazała się strzałem w 10. Na scenie oprócz podstawowego składu pojawiły się skrzypce, wiolonczela, instrumenty dęte i klawiszowe, a nawet lira korbowa.

MTV Unplugged, czyli bez prądu, to projekt, który od ponad dwudziestu lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Od 1989 roku, kiedy to pierwszy raz stacja telewizyjna zorganizowała tego typu koncert, w Unplugged wystąpiły takie gwiazdy jak Nirvana, Oasis, The Cure, Eric Clapton czy Pearl Jam, udowadniając, że akustyczne dźwięki mogą mieć więcej energii niż niejedna gitara elektryczna.

Daty jesiennych koncertów Hey Unplugged:

  • 4 października 2014 roku – Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka
  • 5 października 2014 roku – Warszawa, Filharmonia Narodowa
  • 12 października 2014 roku – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
  • 13 października 2014 roku – Poznań, Teatr Wielki
  • 14 października 2014 roku – Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska
  • 17 października 2014 roku – Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Hey, Unplugged
Jesienią 2014 roku
W sześciu miastach Polski

Dodaj komentarz