• 2014-09-04

Polska wystawa Art Food 2014 w Londynie i Nowym Jorku

Od 11 września w Londynie można oglądać projekty naczyń stworzonych przez studentów wrocławskiego ASP, londyńskiego University of the Arts oraz Pratt Institute z Nowego Jorku w ramach projektu edukacyjnego Art Food 2014 organizowanego przez Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie. W październiku wystawa zawita do Nowego Jorku.

Nadine Foik „Foreplay”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nadine Foik „Foreplay”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Art Food jest wyjątkowym projektem edukacyjnym, który studentom uczelni wzorniczych umożliwia realizację swoich pomysłów w konfrontacji z praktycznym myśleniem przemysłowym.

Ideą jest stworzenie międzynarodowego środowiska projektantów, które poprzez wymianę inspiracji oraz doświadczeń, przez trzy tygodnie współpracuje z sobą na warsztatach w Ćmielów Design Studio (ĆDS).

Podczas spotkań studenci wraz z Dyrektorem Artystycznym ĆDS i liderem projektu – Markiem Cecułą tworzą porcelanowe naczynia, które swoją formą i charakterem podkreślają estetyczne walory jedzenia, jego smak, fakturę, kształt.

To właśnie jedzenie – jego smak, sposób tworzenia, zapach i kształt było główną inspiracją dla projektów. Stworzone naczynia miały w niekonwencjonalny sposób eksponować i podkreślać to, co jest na nich podawane.

Art Food to zatem projekt rozgrywany na wszystkich zmysłach – próbując je uchwycić i zamknąć w porcelanowo-kulinarnej formie uczestnicy projektują zaskakujące i ciekawe naczynia, podkreślając zarazem nierozerwalny związek porcelany z tym, co jest na niej podawane.

Efekty pracy studentów były zaskakujące, wśród nich znalazły się naczynia o organicznych kształtach, zaskakujących fakturach, a nawet takie, które możemy ożywiać za pomocą animacji.

Art Food 2014
Od 11 września 2014 r.
Londyn

Dodaj komentarz