• 2014-09-04

Agnieszka Prusak – Dwoistość

Od 4 września w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej OKiS we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę fotografii Agnieszki Prusak pt. Dwoistość.

Fot. Agnieszka Prusak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Agnieszka Prusak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dwoistość, tytuł nowej wystawy Agnieszki Prusak, odnosi się do obszaru prezentującego wielowątkową harmonię ruchu, dźwięku i obrazu. Wyodrębnienie przez artystkę przynależności do ciała i duszy czyni obraz parzyście jedynym. Fotografie przedstawiają grupę artystyczno-akrobatyczną Fly Cube z Wrocławia, podczas ćwiczeń pod okiem trenerów.

Agnieszka Prusak – absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa (2003 rok, pracownia profesora A. Dymitrowicza). Autorka wystaw, projektów i akcji autorskich. Od kilku lat zajmuje się fotografią podejmując tematy zaangażowane społecznie.

Jak mówi artystka:

Otaczają mnie Ludzie, Przedmioty, Fragmenty, Sytuacje, tak dużo jest ich dookoła, tak wiele głosów, dylematów, spostrzeżeń, spojrzeń nie sposób przejść obojętnie i ująć wszystko, bo chciałoby się zbyt wiele, jednak czy chce czy nie chce widzę; smutek, radość, zamyślenie i nieodparta chęć zatrzymania chwili tak też czyni zamykając ją w kadrze, czasami prawda boli, płacz Człowieka który jest i żyjąc odchodzi, ale ma chęć życia, bo widać to w jego oczach, biegnący tłum, a wśród niego zatroskany, zagubiony Człowiek któremu podajesz rękę, Człowiek który żyje niezależnie od chwili, momentu, tragedii… jest najważniejszy w każdym ujęciu, mam nadzieję, że pokazanie go stawia nas w sytuacji, w której należy się na chwilę zatrzymać, fotografia to potrafi, tak też czynię bo dalej chcę widzieć i pokazywać.

Autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych, między innymi Wakacje w mieście – pokazującej dzieci ze śródmieścia, Blow Up – pokazującej życie więźniów w Zakładzie Karnym, Wariant 0ciepłe strony Śródmieścia, W DOMU – wielowątkowy projekt fotografii Wrocławian w domach jako socjologiczno-psychologiczny zapis życia ludzi w ich najbardziej intymnym otoczeniu – w domu.

Agnieszka Prusak, Dwoistość
Wernisaż: 4 września 2014 roku, godz. 17.00
Wystawę można oglądać do 7 października 2014 roku
Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej OKiS
Rynek-Ratusz 24
Wrocław

Dodaj komentarz