• 2014-09-03

Weekend Moralnego Niepokoju w Teatrze Dramatycznym

Od 5 do 7 września w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym odbywać się będzie Weekend Moralnego Niepokoju.

Kadr ze spektaklu „Dekalog: Opowieści plemienne”, (źródło: Bartłomiej Jan Sowa / Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu)

Kadr ze spektaklu „Dekalog: Opowieści plemienne”, (źródło: Bartłomiej Jan Sowa / Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu)

5 września o godzinie 19.00 odbędzie się spektakl Dekalog: Opowieści plemienne inspirowany kultowym cyklem filmowym Dekalog Kieślowskiego/Piesiewicza. Maciej Podstawny pyta, co nakręca polskie plemię w XXI wieku. W oparciu o II i VIII odcinek kultowego filmowego cyklu, sprawdza o czym dzisiaj śni polskie plemię i co je drażni. Opowieści plemienne to poetycka fantazja o Polsce i spojrzenie na dwadzieścia pięć lat transformacji z dystansu.

Na 6 września zaplanowano narodowe czytanie trylogii Henryka Sienkiewicza, Które w tym roku przebiega pod hasłem Miłość z bogami nas równa. wieczorem natomiast będzie miała miejsce prelekcja o kinie Kieślowskiego wraz z prezentacją fragmentu filmów. Następnie, w ramach Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski, powtórzony zostanie Dekalog: Opowieści plemienne.

7 września Teatr Dramatyczny zaprasza na pokaz Samby de Mineiro – plenerowego spektaklu z footballem w tle, który przypomni mundialowe piłkarskie emocje i gorące latynoskie klimaty. Pełne interaktywnych działań widowisko przebiegać będzie w rytmie samby przenosząc siłą teatralnej wyobraźni na słynny Stadion Maracana w Brazylii.

Weekend Moralnego Niepokoju
Od 5 do 7 września 2014 r.
Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, pl. Teatralny 1

Dodaj komentarz