Od rzeźbiarza do aktu twórczego – Marcin Rząsa i rzecz o odkrywaniu

Od 5 września w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba w Zakopanem będzie można oglądać wystawę fotografii pt. Proces. Rzecz o odkrywaniu, której bohaterem jest rzeźbiarz Marcin Rząsa i jego warsztat pracy.

Fot. Jarek Możdżyński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Jarek Możdżyński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Proces. Rzecz o odkrywaniu to wystawa fotografii, która opowiada o poszukiwaniu, odkrywaniu i nadawaniu formy. O dostrzeganiu tego co ukryte. O akcie twórczym, w wyniku którego powstaje dzieło. Jest to również opowieść o artyście i jego sztuce. Ostatecznie jest efektem współpracy dwóch artystów – rzeźbiarza i fotografa.

Bohaterem fotograficznej opowieści jest Marcin Rząsa – zakopiański rzeźbiarz, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Mieszka i pracuje w Zakopanem, gdzie wraz z żoną Magdą Ciszewską-Rząsą prowadzi Galerię Antoniego Rząsy. Prezentuje swoje prace na wielu wystawach w kraju i za granicą, uczestniczy w sympozjach i plenerach artystycznych.

Dokumentacji aktu twórczego podjął się Jarek Yarrek Możdżyński – specjalizujący się w fotografii sportów ekstremalnych. W szczególności interesuje go snowboard, narciarstwo freestylowe i deskorolka. Jego fotografie trafiały na okładki oraz publikowane były w prasie polskiej i zagranicznej. Docenione zostały także w konkursach na poziomie krajowym i europejskim. Jarek Możdżyński swoje prace prezentował na wystawach m. in. w Zakopanem, Krakowie, Warszawie, Monachium, Wiedniu i Hiszpanii. Tym razem postanowił zmierzyć się twórczo z zupełnie nowym tematem.

Proces. Rzecz o odkrywaniu
Wystawę można oglądać od 5 września do 16 listopada 2014 roku
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (filia Muzeum Tatrzańskiego)
ul. Kościeliska 18
Zakopane

Dodaj komentarz