• 2014-09-03

RePeFeNe 2014

W dniach 12–14 września odbywać się będzie 13. edycja Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego RePeFeNe 2014. W programie znalazły się m.in. konkurs na najlepszy szkolny LipDub, konkursy filmów niezależnych w trzech kategoriach oraz warsztaty charakteryzacji filmowej.

Kadr z filmu „MacGuffin”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „MacGuffin”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

W piątek, 12 września obędzie się konkurs na najlepszy szkolny LipDub dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tego samego dnia o godz. 18.00 będzie miał miejsce Filmowy Wieczór Sztuk, w ramach którego zaplanowano szereg wernisaży, spotkanie autorskie z małżeństwem aktorskim: Martyną Kliszewską i Jakubem Przebindowskim oraz koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu wokalistów Studia Wokalnego pod kierownictwem Jarosława Hanika.

Sobotę poświęcono Konkursowi Filmów Niezależnych, w którym zmierzą się ze sobą filmowcy-amatorzy.

13 września można wziąć udział w warsztatach charakteryzacji filmowej prowadzonych przez specjalistę Nikolo Đoko Mijadževića. Ogłoszone zostaną również wyniki Konkursu Filmów Niezależnych. Na zakończenie zaś (godz. 18.00) wyświetlony zostanie film Szymona Stoczka MacGuffin, psychologiczna komedia o tożsamości i języku.

13. Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego RePeFeNe 2014
Od 12 do 14 września 2014 r.
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik

Dodaj komentarz