Salon Angelusa na Bruno Schulz. Festiwal

Podczas odbywającego się od 14 do 19 października we Wrocławiu Bruno Schulz. Festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w nowym wydarzeniu: Salonie Angleusa.

„Bruno Schulz. Festiwal” – logo (źródło: materiały prasowe)

„Bruno Schulz. Festiwal” – logo (źródło: materiały prasowe)

Organizatorzy dwóch spośród wrocławskich wydarzeń literackich – Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz Bruno Schulz. Festiwal – postanowili od roku 2014 połączyć swoje wysiłki na rzecz promowania najlepszej literatury i wzmacniania wizerunku Wrocławia jako miasta-lidera w działaniach proczytelniczych.

To krok jak najbardziej naturalny, Angelus bowiem – nagroda przyznawana prozaikom polskim i środkowoeuropejskim, których książki tłumaczone są na język polski – stanowi bezpośrednie nawiązanie do wielowiekowych tradycji Wrocławia jako miasta spotkań i dialogu najrozmaitszych narodowości, kultur i prądów umysłowych. Zaś Bruno Schulz. Festiwal jest międzynarodowym festiwalem sztuki i literatury, któremu patronuje pisarz, artysta, ofiara Holokaustu, jeden z najczęściej czytanych, tłumaczonych, komentowanych i adaptowanych na świecie autorów piszących w języku polskim.

Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus – logo (źródło: materiały prasowe)

Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus – logo (źródło: materiały prasowe)

Organizatorzy mają nadzieję – graniczącą z pewnością – że te wspólne działania, które między innymi przybiorą kształt Salonu Angelusa na Bruno Schulz. Festiwal, czyli intensywnych i niestereotypowych rozmów z pisarzami nominowanymi i nagradzanymi nagrodą Angelusa, stworzą wyjątkowe wydarzenie. I że ten festiwal studyjny, jak nazwał Bruno Schulz. Festiwal Ludwik Flaszen, wespół z Angelusem przyczynią się do jeszcze większego zainteresowania literaturą we Wrocławiu, w Polsce, w Europie, a także do silniejszej obecności obu marek na literackiej mapie Polski, Europy i świata.

Wspólnotę idei obydwu przedsięwzięć podkreślają również nazwiska nominowanych i nagradzanych Angelusem autorów, tłumaczy oraz jego jurorów, spośród których wielu było i będzie obecnych także jako goście dotychczasowych i nadchodzących edycji Bruno Schulz. Festiwal.

Salon Angelusa na Bruno Schulz. Festiwal
Od 14 do 19 października 2014 roku
Wrocław

Dodaj komentarz