• 2014-09-02

Red Box zabrzmią na żywo w Poznaniu, Szczecinie i Krakowie

Red Box, brytyjska legenda muzyki znanej jako synth-pop, reaktywowana po 20 latach milczenia. Zespół założony w latach osiemdziesiątych przez Simona Toulson – Clarke’a i Juliana Close’a wystąpi w listopadzie w trzech miastach.

Red Box (źródło: materiały prasowe organizatora)

Red Box (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncertowaliśmy w Polsce kilka razy. Początkowo byłem zaskoczony jak duży i piękny jest Wasz kraj. Nigdzie wcześniej nie widziałem tak wiele zielonych, bujnych lasów… W porównaniu do Anglii macie tyle wspaniałej przestrzeni! Ludzie, jakich spotykamy w Polsce są zawsze bardzo gościnni, po prostu kochamy Wasze poczucie humoru i ogromną żądzę życia. Kto jak kto, ale Polacy na pewno wiedzą co to znaczy dobrze się bawić!

Simon Toulson-Clark, lider Red Box

Grupa ma na koncie trzy albumy: The Circle & The Square, Motive i nagrany po reaktywacji w nowym składzie Plenty. W nowej odsłonie zespołu, mniej obecne są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze.

Nadal jednak muzyka zespołu Red Box pełna jest poruszających emocji i wyjątkowej melodyjności. Single The Sign i Hurricane dotarły na sam szczyt Listy Przebojów Programu Trzeciego, co świadczy o wysokiej popularności Red Box w kraju nad Wisłą.

Koncerty grupy Red Box
7, 9 i 10 listopada 2014 roku
Poznań, Szczecin, Kraków

Dodaj komentarz