Fair trade – Maryna Hobrzyk o narracji targowiska

Od 29 sierpnia w Galerii Szara Kamienica w Krakowie można oglądać wystawę prac Maryny Hobrzyk pt. Fair trade.

Autorka pracy: Maryna Hobrzyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Maryna Hobrzyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

To będzie wystawa o podróżach. O połączeniu cienką linią skojarzeń dwóch miejsc, które nie pasują do siebie ani trochę. Miejskie pejzaże Indii i kleparskie baby. Globalność i lokalność – dwa bieguny bez możliwości porównań i transkulturowych zestawień. Fair trade czyli próba sztucznej regulacji. Postkolonialny eksperyment, który wpisuje się w obowiązujący kanon lifestajlu.

Maryna Hobrzyk buduje dwie równoległe narracje. Rok spędzony w Azji i odkrywanie targowiska na Starym Kleparzu. Połączenie niemożliwe będące celem samym w sobie. Co urodzi się z tego egzotycznego zestawienia można zobaczyć w Galerii Kamienica Szara.

Maryna Hobrzyk (ur. 1987 roku w Krakowie) – wykształcenie zdobyła na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Form Przemysłowych oraz na Wydziale Architektury Wnętrz. W 2011 przebywała na stypendium na Akademii Sztuk Pięknych we Florencji, gdzie przygotowywała swoją pracę dyplomową. Po powrocie obroniła dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz, w Pracowni projektowania wystaw prof. Jacka Cuprysia. Jej działania artystyczne związane są z wykorzystaniem różnych technik, między innymi: fotografii, kolażu, rysunku.

Kurator: Piotr Sikora

Maryna Hobrzyk, Fair trade
Wernisaż: 29 sierpnia 2014 roku, godz. 19.00
Wystawę można oglądać do 14 września 2014 roku
Galeria Szara Kamienica
ul. Rynek Główny 6
Kraków

Dodaj komentarz