Przepis na Kraków

Już od 5 września w Kamienicy Hipolitów, oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa będzie można zapoznać się z bardzo oryginalnym przepisem – przepisem na Kraków. Napisał go przed laty wieloletni dyrektor MHK – historyk sztuki Jerzy Dobrzycki.

„Przepis na Kraków Jerzego Dobrzyckiego”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Przepis na Kraków Jerzego Dobrzyckiego”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jerzy Dobrzycki znany jest jako inicjator konkursu na najpiękniejsze szopki krakowskie i opiekun pochodu Lajkonika. Jego Kraków był miastem, które na polu kultury i sztuki nie mogło mieć sobie równych w całej Polsce. Dlatego też, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza w podróż, w czasie której można będzie poczuć klimat odświętnego Krakowa lat 30. XX w.

Wystawa Przepis na Kraków Jerzego Dobrzyckiego w Kamienicy Hipolitów to niepowtarzalna możliwość zapoznania się z historią konkursu na najpiękniejsze szopki krakowskie oraz początkami Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Na wystawie zobaczyć będzie można m.in. unikatową szopkę, która zdobyła II nagrodę podczas pierwszego konkursu na najpiękniejsze szopki krakowskie w roku 1937. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 września 2014 r., o godz. 17.00 w Kamienicy Hipolitów.

Co więcej, podczas wernisażu wskrzeszona zostanie przedwojenna tradycja poczty balonowej. Będzie to unikatowa możliwość by wysłać okolicznościową kartkę w tak niecodzienny sposób ok. godz. 18.00 na Małym Rynku.

Przepis na Kraków Jerzego Dobrzyckiego
Od 5 września 2014 r.
Kamienica Hipolitów, pl. Mariacki 3
Kraków

Dodaj komentarz