Pierre Lemaitre proponuje: Do zobaczenia w zaświatach

Powieść Pierre’a Lemaitre’a Do zobaczenia w zaświatach, zdobywczyni Nagrody Goncourtów za rok 2013, ukaże się 29 września nakładem wydawnictwa Albatros.

Pierre Lemaitre „Do zobaczenia w zaświatach”, okładka (źródło: materiały prasowe)

Pierre Lemaitre „Do zobaczenia w zaświatach”, okładka (źródło: materiały prasowe)

Nowa powieść Pierre’a Lemaitre’a to opowieść o I wojnie światowej i straconym pokoleniu kombatantów, którzy przeżyli cztery lata wojennego koszmaru. To książka ważna tym bardziej, gdyż w 2014 r. przypada setna rocznica wybuchu Wielkiej Wojny.

Albert i Edward mieli szczęście, że ocaleli z wojennej zawieruchy, ale szybko zrozumieją, że jako weterani nie będą mieli łatwego życia w nowej Francji. Dla kraju o wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, ocaleni są tylko problemem. Albert – skromny urzędnik, który stracił wszystko. Edward, niegdyś wybuchowy artysta, po śmierci rodziny stał się wrakiem człowieka. Choć bezbronni i opuszczeni, postanawiają sięgnąć po zemstę – organizują akcję, która ma spowodować rozruchy w całym kraju.

Pierre Lemaitre – pisarz i scenarzysta, jeden z najchętniej czytanych francuskich autorów w Polsce. Laureat nagrody Prix Goncourt. Jego pierwsza tłumaczona na język angielski powieść Alex zdobyła CWA International Dagger nagrodę za najlepszy kryminał roku 2013.

Pierre Lemaitre
Do zobaczenia w zaświatach
Premiera: 29 września 2014 roku
Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz

Dodaj komentarz