• 2014-09-01

Clown Crumbs – nowoczesna klaunada

20 września o godzinie 20.30 w Teatrze Barakah odbędzie się wielojęzyczna nowoczesna klaunada na podstawie tekstu Daria Fo, Clown Crumbs.

„Clown crumbs” (źródło: materiały prasowe)

„Clown crumbs” (źródło: materiały prasowe)

Pokaz Clown Crumbs jest zbudowany wokół tradycji podróżujących komediantów z czasów średniowiecznych, którzy przemieszczają się z miasta do miasta, przynosząc najnowsze wiadomości, jak również wykonywania teatralnych sztuk o wywrotowych treściach.

Lekkie, zabawne podejście do tematu duchowości i religii chrześcijańskiej, to jedna warstwa przedstawienia, wynikająca z tekstu Mistero bufo, włoskiego komika i pisarza Dario Fo, wypowiadanego przez aktorów-klaunów. Aktorzy interpretują cztery jednoaktówki: 1.Narodziny wędrownego komedianta, 2.Wskrzeszenia Łazarza, 3.Ślepy i kulawy, 4.Papież Bonifacy VII. Klauni pracują ze spontanicznymi emocjami: tu i teraz, odnoszą się do współczesnego życia i aktualnych wydarzeń.

Dzięki chęci komunikacji, komicy tworzą uniwersalny język Globalnego Babel – land’u, w którym Bóg poplątał języki. Czeski, angielski, francuski, niemiecki, polski.. jest wypowiadany i tłumaczony lub podpowiadany przez suflerów i publiczność. Widz nie jest tylko konsumentem przedstawienia. Aktorzy-klauni zwracają się do niego bezpośrednio, prowadzą dialog i wciągają na scenę.

Twórcy: Filip Teller, Kristýna Trojanová, Lukáš Karásek, Marta Kuczyńska, Pavol Seriš;
Komicy: Pierre Nadaud Światła: Zuzana Řezná

Clown Crumbs
20 września 2014 roku, godz. 20.30
Teatr Barakah
Kraków

 

Dodaj komentarz