Widowiskowy koncert Björk podczas Avant Art Film

Pokaz specjalny widowiskowego koncertu Björk będzie filmem zamknięcia 3. edycji Avant Art Film – przeglądu filmów o muzyce i sztuce, który odbędzie się w dniach 7–18 października w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Björk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Björk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Biophilia to widowiskowy koncert wybitnej islandzkiej artystki zarejestrowany w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku przy użyciu 16 kamer przez Nicka Fentona i Petera Stricklanda, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych. Björk ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę oraz specjalnie skonstruowane instrumenty. Biophilia to nie tylko imponujący wizualnie koncert z utworami ze słynnego ósmego albumu Björk, lecz również przemyślany w najdrobniejszym szczególe multimedialny projekt poświęcony przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Całość uzupełniono animacjami, zdjęciami przyrody oraz wstępem Davida Attenborough.

Pokaz specjalny wyjątkowego koncertu Björk (18 października, godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty) to tylko jeden z elementów bogatego programu przeglądu filmów o muzyce i sztuce – Avant Art Film. W tym roku to aż 12 tytułów wyselekcjonowanych przez twórców IN-EDIT z Barcelony, największego na świecie festiwalu poświęconego prezentacji dokumentów o muzyce oraz przez organizatorów LUFF, szwajcarskiego  Lausanne Underground Film and Music Festival.

Avant Art Film to część programu 7. edycji Avant Art Festival, na którym wystąpią wielkie gwiazdy muzyki awangardowej, w tym Ryoji Ikeda, Supersilent feat. John Paul Jones, Keiji Haino, a także Peaches, Forest Swords i Haxan Cloak.

3. edycji Avant Art Film – pokaz koncertu Björk
Przegląd Avant Art Film: od 7 do 18 października 2014 roku
Pokaz koncertu: 18 października 2014 roku, godz. 19.00
Wrocław

Dodaj komentarz