Debata o przyszłości polskiego reportażu w Stacji Mercedes

2 września o godz. 17.00 w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu odbędzie się debata dedykowana przyszłości polskiego reportażu. Dyskusję poprzedzą warsztaty dziennikarskie.

Debata o przyszłości polskiego reportażu, Stacja Mercedes (źródło: materiały prasowe)

Debata o przyszłości polskiego reportażu, Stacja Mercedes (źródło: materiały prasowe)

Reportaż to forma określana jako sposób człowieka na lepsze zrozumienie innych i świata. Młodzi ludzie w Polsce interesują się reportażem i chcą się go uczyć. Dużym powodzeniem cieszą się warsztaty z pisania reportaży, lecz często zdarza się, że autorzy nie mają gdzie publikować swoich tekstów. Jak wygląda w związku z tym kondycja tej formy dziennikarstwa w Polsce? Między innymi o tym będą dyskutowali goście zgromadzeni w Stacji Mercedes. Wśród prelegentów będą: Roman Kurkiewicz, Lidia Ostałowska oraz Katarzyna Surmiak-Domańska. Wspólnymi siłami uczestnicy debaty postarają się przybliżyć słuchaczom, jaka przyszłość czeka polski reportaż.

Moderatorem rozmowy będzie dziennikarka Anna J. Dudek. Dyskusję z udziałem ekspertów poprzedzą warsztaty dziennikarskie rozpoczynające się o godz. 16.00, które poprowadzi dziennikarz i reportażysta Krzysztof Majak. Poprowadzi on między innymi wykład na temat otwartej, zbliżonej do odbiorcy formy dziennikarstwa internetowego oraz opowie o dziennikarstwie w dobie internetu. Prowadzący przybliży także uczestnikom warsztatu specyfikę pracy w serwisie internetowym, gdzie każda sekunda ma znaczenie przy redagowaniu treści, a jednocześnie niezbędna jest właściwa selekcja informacji oraz ich precyzyjny dobór.

Roman Kurkiewicz – publicysta, wykładowca literatury faktu w Collegium Civitas, wcześniej także redaktor naczelny Przekroju.

Lidia Ostałowska – reportażystka, autorka książek Cygan to CyganFarby Wodne, Bolało jeszcze bardziej, dziennikarka Gazety Wyborczej.

Katarzyna Surmiak-Domańska – reportażystka, autorka takich książek jak Mokradełko czy Beznadziejna ucieczka przed Basią, wykładowczyni w Instytucie Reportażu, związana z Gazetą Wyborczą.

Debata o przyszłości polskiego reportażu
2 września 2014 roku
Stacja Mercedes, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja
Warszawa

Dodaj komentarz