• 2014-08-30

Małgorzata Walewska na Nadzwyczajnej Gali Operowej

4 września w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbędzie się Nadzwyczajna Gala Operowa podczas której wystąpi mezzosopranistka, Małgorzata Walewska.

Nadzwyczajna Gala Operowa, Małgorzata Walewska, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nadzwyczajna Gala Operowa, Małgorzata Walewska, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W 1994 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie, w klasie prof. Haliny Słonickiej, zdobywając już w trakcie studiów pierwsze nagrody na międzynarodowych konkursach, między innymi we Wrocławiu i Las Palmas. W 1991 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie. W latach 1996–1998 występowała na deskach Wiedeńskiej Staatsoper, gdzie śpiewała u boku takich artystów jak: Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Simon Estes, Luis Lima, Bernhard Weikl, Thomas Hampson, Edita Gruberová.

Ma na koncie występy w wielu teatrach operowych Europy i Stanów Zjednoczonych oraz udziały w licznych festiwalach. Jej ostatnim sukcesem był debiut na deskach Royal Opera House w Londynie, gdzie wcieliła się w rolę Azuceny z opery Trubadur Verdiego.

W zestawieniu amerykańskiego tygodnika Time w 1999 roku została zaliczona do grona dziesięciu najsławniejszych Polaków jako jedna z gwiazd, które oświetlą Polsce drogę w następne tysiąclecie. W konkursie Perły Polskiej Gospodarki 2008 roku została uhonorowana Perłą Honorową za krzewienie kultury polskiej na świecie.

Nadzwyczajna Gala Operowa
4 września 2014 roku, godz. 19.00
Teatr Zdrojowy
Szczawno-Zdrój

Dodaj komentarz