• 2014-08-30

Między filmem a sztukami wizualnymi – Kino artystów na 39. FF w Gdyni

Jednym z Pokazów Specjalnych 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni będzie Kino artystów. Jest to oryginalne, nowatorskie wydarzenie przygotowane wspólnie z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Kadr z filmu „Future Days” Agnieszki Polskiej, (źródło: materiał prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Future Days” Agnieszki Polskiej, (źródło: materiał prasowe organizatora)

W ramach Kina artystów widzowie obejrzą filmy z pogranicza kina eksperymentu i sztuk wizualnych, a także wezmą udział w rozmowie z twórcami prezentowanych obrazów.

W programie Festiwalu widzowie obejrzą pięć filmów z zakresu sztuk wizualnych: Future Days Agnieszki Polskiej (2013, 28 min.), News Zbigniewa Libery (2014, 3 min.), Łzy szczęścia (2014, 3 min.) i Skórka na wyprawkę/Telezakupy (2007, 16 min.) Oskara Dawickiego, oraz film Tkacze Anny Molskiej (2009, 12 min.). Twórcy filmów będą gośćmi Festiwalu i wezmą udział w spotkaniu z widzami.

Podczas projekcji Kina artystów obejrzymy także film najnowszego zwycięzców Nagrody Filmowej. Jej pierwszy laureat – Zbigniew Libera zakończył zdjęcia do Walsera, do realizacji filmów przygotowują się kolejne laureatki: Agnieszka Polska (Hurra! Wciąż żyjemy!) i Anna Molska (Mutantki).

Trwają ostatnie prace przy filmie Performer Łukasza Rondudy i Macieja Sobieszczańskiego, który opowiadając o sztuce performera Oskara Dawickiego, jest niejako pilotowym projektem całego programu.

Kino artystów
39. Festiwal Filmowy
Od 15 do 20 września 2014 r.
Gdynia

Dodaj komentarz