• 2014-08-30

Czerwony Kapitan na wielkim ekranie

Powieść Czerwony Kapitan Dominika Dána po sukcesie w Czechach i na Słowacji podbija serca polskich czytelników. Dwa miesiące po premierze książki ruszyły zdjęcia do filmu fabularnego opartego na powieści Dána. W roli głównej wystąpi Maciej Stuhr.

Maciej Stuhr, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciej Stuhr, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akcja Czerwonego Kapitana dzieje się w 1992 r. tuż po transformacji ustrojowej. Komisarz Krauz prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa popełnionego kilka lat wcześniej przez służby bezpieczeństwa. Trop prowadzi przez służby kościelne i tajne organizacje SB i sięga głębokiego średniowiecza. Komisarzowi Krazuowi przyda się znajomość łaciny, nie tylko tej ulicznej…

Na Słowacji każda książka Dominika Dána staje się bestsellerem. Dotychczas ukazało się aż 18 części opowieści kryminalnych o perypetiach detektywa Richarda Krauza, w którego rolę w filmie wciela się Maciej Stuhr.

O wyjątkowości prozy Dominika Dána decyduje niezwykła autentyczność opisywanych w niej wydarzeń. A to za sprawą samego autora, który od 25 lat jest czynnym detektywem wydziału kryminalnego słowackiej policji i konsultantem ds. kryminalnych ministra spraw wewnętrznych. Jego książki oparte są na prawdziwych historiach.

Czerwony Kapitan
Reżyseria: Michal Kollar
Produkcja: Fog’n'Desire, Media Disorder 4

Dodaj komentarz