• 2014-08-29

Death metalowa trójca w Klubie Stodoła

19 września w Klubie Stodoła w ramach trasy Blitzkrieg 7 wystąpią Vader, Vesania i Calm Hatchery. Zaprezentują oni nowy materiał z wydanych niedawno albumów.

Plakat koncertu Vadera, Vesani i Calm Hatchery w Klubie Stodoła, (źródło: materiał prasowe organizatora)

Plakat koncertu Vadera, Vesani i Calm Hatchery w Klubie Stodoła, (źródło: materiał prasowe organizatora)

Zaliczany do głównych prekursorów death metalu w Polsce Vader założony został w 1983 roku przez Zbigniewa Viki Wróblewskiego oraz Piotra Petera Wiwczarka. Początkowo członkowie zespołu, inspirowani twórczością m.in.  Judas Priest i Accept, krążyli wokół speed i heavy metalu, następnie zwrócili się w stronę thrash i death metalu, a to za sprawą ogromnych sukcesów, jakie w tamtym czasie odnosiła grupa Slayer.

Pod koniec 2013 roku grupa zaczęła pracę nad swoim najnowszym albumem. Tibi et igni ukazał się w sprzedaży 30 maja, a promuje go singiel Go To Hell!

Obok Vadera, w klubie Stodoła wystąpi zespół Vesania. Wykonująca muzykę z pogranicza symfonicznego black metalu i blackened death metalu grupa została założona w 1997 roku w Warszawie przez Dariusza Daraya Brzozowskiego, Tomasza Oriona Wróblewskiego oraz Filipa Heinricha Hałuchy. W 2014 roku odbędzie się premiera, długo wyczekiwanego, czwartego longplaya Vesanii pt. Deus ex Machina.

Trio dopełni, założona w 2002 roku, grupa Calm Hatchery. We wrześniu tego roku formacja zaserwuje kolejną porcję death metalu na najwyższym poziomie – materiał z nowej płyty grupa będzie promować na jesiennych koncertach, m.in. w Stodole.

Vader, Vesania i Calm Hatchery w Klubie Stodoła
19 września 2014 r.,
Klub Stodoła, ul. Batorego 10
Warszawa

Dodaj komentarz