Najlepsze Dyplomy ASP 2014 | Wyniki konkursu na Nagrodę Publiczności

VI Ogólnopolska Wystawa Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych z pewnością była bardzo udaną edycją wydarzenia. Po raz pierwszy przyznano także Nagrodę Publiczności. Swoje głosy można było oddawać w urnach ustawionych na wystawie.

Filip Ignatowicz, „Produkcja, komercjalizacja i hype czyli o konsumowaniu sztuki”, Nagroda Publiczności (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filip Ignatowicz, „Produkcja, komercjalizacja i hype czyli o konsumowaniu sztuki”, Nagroda Publiczności (źródło: materiały prasowe organizatora)

To honorowe wyróżnienie otrzymał Filip Ignatowicz z ASP w Gdańsku za pracę Produkcja, komercjalizacja i hype czyli o konsumowaniu sztuki.

Do konkursu na Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych, wszystkie publiczne uczelnie artystyczne z całego kraju zgłosiły łączenie 39 dyplomów. Swoich reprezentantów miały Akademie Sztuk Pięknych z Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Warszawy i Wrocławia oraz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii Sztuki w Szczecinie.

Przez 3 tygodnie trwania ekspozycji w Wielkiej Zbrojowni ASP w Gdańsku wystawę odwiedziło przeszło 131 tysięcy osób. Mieszkańcy Gdańska oraz liczni w sezonie wakacyjnym turyści dzięki lokalizacji wystawy w samym centrum Głównego Miasta mieli doskonałą okazję do zapoznania się z przeglądem współczesnej polskiej młodej sztuki.

Wśród innych nowości pojawiła się także Nagroda Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w wysokości 10 tysięcy złotych, której laureatem został Matěj Frank z ASP we Wrocławiu za pracę W przestrzeni.

Jury po raz pierwszy obradowało w międzynarodowym składzie. Swoją obecnością w komisji konkursowej zaszczycił nas prof. Stanislav Stankoci Rektor Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Bratysławie.

Najlepsze Dyplomy 2014 – ogłoszenie wyników konkursu na Nagrodę Publiczności
Wielka Zbrojownia ASP w Gdańsku
Gdańsk

Dodaj komentarz