• 2014-08-29

Kino na Dziedzińcu Sztuki – pokaz specjalny

3 września w poznańskim Starym Browarze odbędzie się pokaz specjalny z cyklu Kino na Dziedzińcu Sztuki. Wyświetlony zostanie film Bezsenność z Robinem Williamsem.

Kino na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze, (źródło: materiał prasowe organizatora)

Kino na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze, (źródło: materiał prasowe organizatora)

W Bezsenności Robin Williams wciela się w postać dramatyczną i tajemniczą. Zdobywca Oscara i Złotych Globów jednym, przyprawiającym o dreszcze gestem czy spojrzeniem potrafi zmienić obraz granej przez siebie postaci, bawiąc się emocjami widza w sposób, którym delektować się będzie każdy szanujący się kinoman.

Akcja thrillera toczy się w małym miasteczku na Alasce, co nie powinno zmylić wielbicieli tego gatunku i typowych dla niego pościgów i strzelanin. Te – rozgrywające się w surowej zimowej scenerii, budzą głęboki szacunek dla kreatywności twórców filmu. Wciągająca jest także kryminalna fabuła – sprawa toczy się wokół morderstwa młodej dziewczyny, a obok Robina Williamsa zagrali Al Pacino i Hilary Swank.

W tym roku cykl Kino na Dziedzińcu Sztuki odbył się już po raz dziewiąty. W wakacyjnej atmosferze, w gronie znajomych, na parkowych leżakach, pozwala publiczności poznać lub przypomnieć sobie klasykę kina, filmy rzadko pokazywane i kultowe.

Pokaz specjalny jest podziękowaniem organizatorów za liczną obecność podczas wcześniejszych emisji.

Kino na Dziedzińcu Sztuki – Bezsenność
3 września 2014 r., godz. 21.30
Szachownica Starego Browaru, ul. Półwiejska 32
Poznań

Dodaj komentarz