Agnieszka Lisiak Skórka o obliczach ludzkich

BWA Wrocław zaprasza do galerii Szkło i Ceramika na wystawę Agnieszki Lisiak Skórki zatytułowaną Oblicza, która potrwa od 4 do 27 września.

Agnieszka Lisiak „Skórka” – „Oblicza” (źródło: materiały prasowe)

Agnieszka Lisiak „Skórka” – „Oblicza” (źródło: materiały prasowe)

Kobieta, życie i jego rytm, zmiany, transformacje oraz napięcia z nimi związanie. To tematy, które w swoich pracach podejmuje Agnieszka Lisiak Skórka, rzeźbiarka prezentująca swoją najnowszą pracę w galerii Szkło i Ceramika BWA Wrocław.

Wystawa Oblicza to niejednorodne spojrzenie artystki na siebie i świat wokół. Poprzez ukazanie z odmiennych perspektyw ludzkich twarzy, stanów psychicznych czy życiowych doświadzeń Agnieszka Lisiak próbuje zdefiniować własne ja. Ta baczna obserwacja, przyglądanie się samemu sobie i innym jest – jak w fotografii – zapisywaniem momentów, notowaniem chwil czy ułamków zdarzeń oraz tworzeniem pewnego rodzaju swoistego pamiętnika.

W galerii Szkło i Ceramika wystawa rzeźbiarki będzie złożona z prac starszych i najnowszych, tworzonych w różnych materiałach ceramicznych, brązie i gipsie patynowanym. Ważną forma dla Agnieszki Lisiak jest nić, która pojawia się m.in. w nowych rzeźbach pt. Kokony. Oplatają one przestrzeń wokół siebie, wciągając niczym pajęczyna. Jedne się zamykają, inne dopiero otwierają i rodzą ciekawość: co ujawni się po tych wszystkich przemianach? Jakie będzie to oblicze?

Agnieszka Lisiak Skórka – absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uzyskała dyplom artystyczny w Pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Andrzeja Jocza, dyplom ze specjalizacją rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Janusza Kucharskiego i dyplom z ceramiki pod kierunkiem prof. Krystyny Cybińskiej. Zajmuje się głównie rzeźbą, ceramiką oraz malarstwem, modą i fotografią. Jest członkiem Związku Polskiego Artystów Plastyków oraz Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy. Współtworzyła Studenckie Koło Ceramiczne FORMA w ASP we Wrocławiu. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Prezentuje swoje prace na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i zagranicą.

Agnieszka Lisiak Skórka | Oblicza
Wernisaż: 4 września, godz. 18.00
Wystawa czynna od 4 do 27 września 2014 roku
Galeria Szkło i Ceramika BWA Wrocław

Dodaj komentarz