• 2014-08-27

Znamy program Ars Independent 2014

Znany jest już program Festiwalu Ars Independent 2014, odbywającego się w Katowicach od 23 do 28 września. Festiwal rozpocznie się od pokazu debiutanckiego filmu Virág Zomborácz, a zakończy prezentacją Dystansu Sergia Caballero.

Virág Zomborácz „Po życiu” – kadr (źródło: materiały prasowe)

Virág Zomborácz „Po życiu” – kadr (źródło: materiały prasowe)

Festiwal zostanie otwarty debiutem Virág Zomborácz Po życiu. To pełna osobliwych postaci i bystrych obserwacji komedii o dorastaniu i pomłodzieńczym buncie. Film jest jednym z siedmiu tytułów biorących udział w konkursie Czarny Koń.

Zamknięcie festiwalu uświetni pokaz Dystansu – nowego filmu Sergia Caballero, laureata Ars Independent 2011. To kino okraszone dużą dawką humoru i surrealizmu z pogranicza filmu sensacyjnego i science fiction.

Ars Independent 2014 to dwa międzynarodowe konkursy filmowe, Czarny Koń i Czarny Koń Animacji, prezentujące debiuty i filmy drugie reżyserów z całego świata. Sekcja Out of Competition przedstawi wybór bezkompromisowego kina europejskiego, które z różnych przyczyn nie znalazło swojego miejsca w konkursie. Przeglądy jurorskie Bruce’a LaBruce’a i Marioli Brillowskiej przybliżą nieznaną w Polsce twórczość, konfrontującą z odmiennymi spojrzeniami na seksualność. Sydney Shorts zapozna widzów z etiudami studentów Sydney Film School z ostatnich lat. Kontynuacji doczekały się sekcje Głośniej (nowa fala dokumentów muzycznych) oraz Grasz? (gry wideo i nowe media). Audiofile posłuchają death metalu w Angoli, punku w Serbii, tanga w Finalndii. Pasjonaci wirtualnych światów wezmą udział w prelekcjach i panelach dyskusyjnych, zobaczą w kinie machinimy, zagrają w gry indie w galerii sztuki.

Ars Independent Festival organizowany jest przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Ars Independent Festival 2014
Od 23 do 28 września
Katowice

Dodaj komentarz