• 2014-08-26

We Keep Coming Back | Produkcja kanadyjsko-polska w Teatrze Kana

6 września o godzinie 18.00 w Teatrze Kana w Szczecinie odbędzie się kanadyjsko-polska produkcja teatralna, We Keep Coming Back (Wciąż powracamy).

„We Keep Coming Back”, fot. Dahlia Katz (źródło: materiały prasowe organizatora)

„We Keep Coming Back”, fot. Dahlia Katz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rodzice Mary, ocaleli z Holokaustu, po wojnie wyjeżdżają z Polski. W Szwecji, w roku 1949, przychodzi na świat ich córka. Kiedy dziecko ma dwa lata, Berchardowie emigrują do Kanady, gdzie Mary dorasta, zakłada rodzinę i rodzi syna – Michaela. Sześćdziesiąt pięć lat później matka i syn podejmują decyzję wspólnej podróży do Polski, by odbudować rodzinną więź. Mary i Michael mają nadzieję, że pomoże im w tym odnalezienie polskich wątków ich tożsamości. Nie podejrzewają nawet, że podróż do kraju przodków odsłoni przed nimi – jak w lustrzanym odbiciu – problemy trzeciego powojennego pokolenia Polaków, poszukujących swych utraconych żydowskich korzeni.

We Keep Coming Back opowiada prawdziwą historię podróży Mary i Michaela do kraju przodków. I o tym, jak zderzenie osobistej żydowsko-polskiej historii ze współczesnymi polsko-żydowskimi narracjami przyczyni się do odkrycia i rekonstrukcji rodzinnej tożsamości. I jeszcze o tym, jak w trakcie podróży do Polski, w towarzystwie Sary i Katki, stworzy się zupełnie nowa i nieoczekiwania historia.

  • Realizacja: Michael Rubenfeld i Sarah Garton Stanley we współpracy z Mary Berchard i Katką Reszke
  • Opracowanie wizualne i współpraca techniczna: Cam Davis, Teresa Przybylska, Lyon Smith, Emilie Aubin, Elizabeth Kantor i Aga Nowak
  • Produkcja: Evelyn Tauben i Magda Koralewska dla Self-Conscious Theatre
  • Rezydencja zrealizowana we współpracy z Teatrem Kana w Szczecinie, Konsulatem Generalnym Rzeczpospolitej Polski w Toronto oraz English Theatre w Cananada National Arts Centre.

We Keep Coming Back, (Wciąż powracamy)
6 września 2014 roku
Teatr Kana
Szczecin

Dodaj komentarz