• 2014-08-26

Genesis Classic – Ray Wilson & The Band

6 listopada oraz 7 i 8 grudnia w Rzeszowie, Bydgoszczy i Białymstoku odbędą się koncerty z serii Genesis Classic – Ray Wilson & The Band. W trakcie koncertów usłyszymy przeboje Genesis w wykonaniu ostatniego wokalisty tej grupy – Raya Wilsona oraz jego zespołu.

Ray Wilson, fot. Monolitpress (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ray Wilson, fot. Monolitpress (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie nie zabraknie także autorskich kompozycji szkockiego wokalisty. W Filharmoniach (Podkarpackiej, Pomorskiej i Podlaskiej) zabrzmią: American Beauty, Another Day In Paradise, No Son Of Mine, Mama, Change, czy Congo.

Ta płyta to dla mnie spełnieniem wszystkiego, do czego dążyłem. Występujemy teraz z całym zespołem, jesteśmy jak jeden organizm, a mimo to każdy zachowuje swój charakter. Pomysł na Genesis Classic wziął się stąd, że publiczność chciała słuchać kawałków Genesis, tych starszych i tych z płyty Calling All Station, ale ja nie chciałem grać w cover bandzie. Szukałem czegoś, co się wyróżni. Przez lata dopracowaliśmy aranżacje, jednak piosenki zachowały swoje melodie.

Ray Wilson

Ray Wilson został wyróżniony przez Classic Rock Magazine jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Jest kompozytorem, autorem tekstów, ceniony zwłaszcza za swoją sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, bo w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego Świata. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami i zespołami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

  • Rzeszów, 6 listopada 2014 roku, Filharmonia Podkarpacka, ul. Chopina 30, godz. 19.30;
  • Bydgoszcz, 7 grudnia 2014 roku, Filharmonia Pomorska, ul. Andrzeja Szwalbego 6, godz. 18.00;
  • Białystok, 8 grudnia 2014 roku, Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1, godz. 19,30.

Genesis Classic – Ray Wilson & The Band
6 listopada oraz 7 i 8 grudnia 2014 roku
Rzeszów, Bydgoszcz, Białystok

Dodaj komentarz