Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksu | Wrocław

28 sierpnia przypada Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksu. Z tej okazji wrocławska czytelnia komiksu Tymczasem, działająca w Centrum Kultury Zamek, zaprasza na wspólne czytanie komiksów.

Wrocławska czytelnia komiksu Tymczasem (źródło: materiały prasowe)

Wrocławska czytelnia komiksu Tymczasem (źródło: materiały prasowe)

Na miejscu dostępnych jest blisko 150 książek i komiksów. Na czytelników czekają wygodne pufy, klimatyczne kanapy, nastrojowa muzyka oraz serwis kawowy. Można będzie skorzystać z istniejących zbiorów lub przyjść z własnymi komiksami.

Akcji towarzyszy konkurs fotograficzny – do 28 sierpnia na adres organizatora można przesyłać fotografie pokazujące ulubione miejsca i sposoby czytania komiksów. Autorzy najciekawszych zdjęć otrzymają nagrody rzeczowe.

 

Zamkowa czytelnia komiksu Tymczasem rozpoczęła swoją działalność w lipcu 2014 r. Powstała jako naturalna konsekwencja działającej w Zamku pod tą samą nazwą Tymczasem galerii komiksu i ilustracji oraz organizowanych tutaj od 2004 roku Dni Fantastyki. Obecnie czytelnia książek i komiksów Tymczasem oferuje około 150 pozycji książkowych i komiksowych, głównie z dziedziny fantastyki. Korzystanie z niej jest bezpłatne oraz ogólnodostępne.

Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksu
28 sierpnia 2014 roku – od świtu do zmierzchu
Czytelnia komiksu Tymczasem w Centrum Kultury Zamek
pl. Świętojański 1, Wrocław

Dodaj komentarz