Lokalsi w Galerii Miejskiej Arsenał

Od 29 sierpnia do 28 września w Galerii Miejskiej Arsenał będzie można oglądać wystawę Lokalsi, odnoszącą się do kategorii miejsca oraz tożsamości wspólnotowej.

„Lokalsi”, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Lokalsi”, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lokalny znaczy tyle, co związany z danym miejscem, rejonem. Mianem lokalsów określa się zatem osoby, dla których, z pewnych względów, szczególną wartość stanowi dana dzielnica czy konkretny budynek. Wpływ na tę relację mają najczęściej miejsce zamieszkania czy pracy, jednak nie są to czynniki determinujące.

Wystawa organizowana przez Galerię Miejską Arsenał jest efektem wielomiesięcznych, interdyscyplinarnych działań, podejmowanych w ramach projektu Lokalsi.

Inicjatywa skierowana została do mieszkańców stolicy Wielkopolski i odnosi się do kategorii miejsca oraz tożsamości wspólnotowej, a zamierzeniem inicjatorów projektu jest pogłębienie integracji lokalnych społeczności oraz ułatwienie im dostępu do kultury i sztuki.

W ramach projektu zawiązały się trzy grupy: Naramowicka, Jeżycka i Arsenałowa, koordynowane przez pracowników Galerii: Annę Czaban i Sylwię Czubałę, Jadwigę Siatkę oraz Magdalenę Popławską. Dwie pierwsze grupy skupiają osoby związane z poszczególnymi dzielnicami Poznania, natomiast ostatnią stanowią bywalcy Arsenału. Uczestnicy projektu są zróżnicowani ze względu na wiek, zainteresowania, światopogląd, umiejętności, a także pod względem narodowościowym.

Wystawa Lokalsi
Od 29 sierpnia do 28 września 2014 roku
Galeria Miejska Arsenał
Poznań

 

 

Dodaj komentarz