• 2014-08-26

Sinatra / Jarek Wist and Herdzin Big Band – Koncert

29 sierpnia w Łodzi odbędzie się finałowy koncert projektu Sinatra / Jarek Wist & Herdzin Big Band.

Jarosław Wist, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarosław Wist, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt ten powstał poprzez połączenie idei, pasji twórczej i ogromnej pracy dwóch wspaniałych artystów: wokalisty Jarka Wista i kompozytora, aranżera oraz dyrygenta Krzysztofa Herdzina.

Pomysł Jarka, aby w otoczeniu big bandu zaśpiewać na nowo szlagiery Sinatry, zyskał uznanie Krzysztofa – wspólnie stworzyli wydarzenie na miarę najlepszych sal koncertowych świata. Krzysztof Herdzin opracował nowe aranżacje, zaprosił przy tym do współpracy kolegów stanowiących czołówkę polskich scen muzycznych.

Koncert poświęcony Frankowi Sinatrze, jednemu z najbardziej popularnych, ale także do dziś najczęściej rozpoznawalnych wokalistów na świecie, jest połączeniem swingowych rytmów, śpiewu i nowatorskich aranżacji. Podczas spektaklu można usłyszeć doskonale znane utwory Sinatry – New York, Fly me to the Moon, Love and Marriage, Mack the Knife, My Way i wiele innych – wszystkie w aranżacjach Krzysztofa Herdzina oraz wykonaniu Jarka Wista.

Niespełna dwugodzinny spektakl przyciąga na widownię zarówno miłośników swingu, fanów Franka Sinatry, jak i wszystkich tych, którzy na koncertach poszukują nie tylko doskonałego dźwięku, ale również zaangażowania artystów, pozwalającego rozpoznać głębię muzyki.

Płyta Swinging with Sinatra – Jarek Wist & Krzysztof Herdzin Big Band LIVE będąca nagraniem koncertu w Inowrocławiu, utrzymywała się na listach Top Ten w Empiku aż przez 4 miesiące i nadal cieszy się dużym uznaniem odbiorców.

Sinatra / Jarek Wist and Herdzin Big Band – koncert finałowy
29 sierpnia 2014 r., godz. 21.00
Biała Fabryka

Dodaj komentarz