• 2014-08-26

Pracoffnia Dźwięków | Koncert zespołu Freeway Quintet

31 sierpnia o godzinie 20.30 na dziedzińcu Domu Kultury w Śródzie Śląskiej odbędzie się cykl autorskich koncertów, Pracoffnia Dźwięków. Gościem cyklu będzie zespół Freeway Quintet.

Freeway Quintet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Freeway Quintet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Freeway Quintet to zespół prezentujący europejską odmianę jazzu, nieco inną od tej jaką proponują artyści amerykańscy. Jest to Jazz pełen słowiańskiej melodyki, przestrzennego brzmienia, charakteryzujący się wyważoną relacją między kompozycją, a improwizacją oraz nawiązujący do muzyki europejskiej.

Freeway Quintet wywodzi się z młodej polskiej sceny jazzowej, przez co charakterystyczne dla jego muzyki są nawiązania do muzyki polskiej  do Polish Jazzu (Komeda, Namysłowski,) do polskich kompozytorów muzyki klasycznej (Chopina, Szymanowskiego, Kilara), jak i słowiańskiego folkloru. Dopełnieniem wpływów muzyki polskiej są szeroko pojęte wpływy muzyki europejskiej, między innym nawiązania do jazzu skandynawskiego (EST) czy brytyjskiego rocka.

Wszystkie te elementy wymieszane razem przez Freeway Quintet tworzą nową jakość Jazzu Europejskiego. Dzięki swojej muzyce zespół jest laureatem licznych nagród na międzynarodowych festiwalach jazzowych.

Cykl Pracoffnia Dźwięków koncert zespołu Freeway Quintet
31 sierpnia 2014 roku, godz. 20.30
Dom Kultury
Środa Śląska

Dodaj komentarz