• 2014-08-26

Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych festiwali muzycznych Szczecina. 8 edycja. Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia odbędzie się 24 i 25 października.

Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów zainicjowany został w 2007 roku i od samego początku odwołuje się do bogatych tradycji szczecińskich Festiwali Młodych Talentów z lat 60-tych, które zaowocowały karierami największych gwiazd polskiej estrady. Obecnie jest jednym z najważniejszych niezależnych konkursów muzycznych w kraju.

Festiwal to przede wszystkim doskonała promocja dla młodych wykonawców, którzy stawiają pierwsze kroki w branży muzycznej. To także prezentacja inspirujących zjawisk i produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal eksponuje to, co ciekawe na polskiej scenie muzycznej, i to, co nie zawsze mieści się w obowiązujących trendach.

Przez siedem dotychczasowych edycji, do festiwalowego konkursu zgłosiło się ponad 1000 wykonawców z całego kraju. Wielu z nich zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

8 edycja. Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia
24 i 25 października 2014 roku
Arena Szczecin

Dodaj komentarz