• 2014-08-26

Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?

1 września w warszawskiej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy? oraz spotkanie z Wojciechem Bąkowskim, artystą sztuk wizualnych i autorem filmów mówionych.

Kadr z filmu „Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?”, (źródło: materiał prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?”, (źródło: materiał prasowe dystrybutora)

Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy? to zabawny, prowokacyjny i niezwykle wciągający film światowej sławy reżysera Michela Gondry’ego w którym prowadzi animowaną rozmowę z Noamem Chomskym – jednym z największych myślicieli XX i XXI wieku.

Film  jest próbą pokazania niezwykle interesującej osobowości Noama Chomsky’ego, a także jego ciekawych, choć skomplikowanych naukowych teorii. Michael Gondry zdecydował się tu na wyjątkowy zabieg. Nie tylko prowadzi z naukowcem fascynującą i szczerą rozmowę, ale także ubarwił ją fantastycznymi animacjami, które w doskonały sposób obrazują na ekranie to, o czym opowiada Chomsky. Dzięki temu jego idee stają się znacznie bardziej zrozumiałe i przystępne dla widza.

Chomsky zachęca widzów do ciągłej autorefleksji w ocenie świata, a przede wszystkim do stałego podważania tego, czym żywią nas media. W efekcie film zmienia się w prawdziwą wizualną i intelektualną ucztę, a jego tytuł to świadoma i nieco ironiczna zabawa językiem, która nawiązuje do teorii języka Chomsky’ego.

Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy? – pokaz przedpremierowy
1 września 2014 r., godz. 19.00
Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Emilii Plater 51
Warszawa

Dodaj komentarz