Street Art Beetween the Walls po raz drugi w Legnicy

Od 26 do 30 sierpnia w Legnicy będzie odbywała się druga edycja Festiwalu Street Art Beetween the Walls, który po raz pierwszy miał miejsce w 2012 roku. Podobnie jak wtedy organizuje go Fundacja Sztuka dla Ludzi w partnerstwie z legnicką Galerią Sztuki.

Festiwal Street Art Between the Walls w Legnicy (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Street Art Between the Walls w Legnicy (źródło: materiały prasowe)

Festiwal przybliża działania dotyczące street artu, czyli tzw. sztuki ulicy. Pięć dni potrwają warsztaty street artu dla młodzieży prowadzone przez artystów oraz wspólne realizacje murali. Własne projekty przeniesie na ściany w mieście jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów street artu Otecki, a także twórcy Festiwalu – małżeństwo artystów: Dagmara Angier-Sroka i Bartłomiej Sroka. Prócz warsztatów plastycznych uczestnicy festiwalu spróbują swoich sił w tworzeniu tzw. animacji ulicznej, czyli krótkich form filmowych realizowanych z wykorzystaniem techniki poklatkowej, w których elementy miejskiego krajobrazu mogą zyskać nowe nieznane oblicze. Dodatkowo odbędą się panele dyskusyjne dla młodzieży oraz wszystkich chętnych w każdym wieku na temat sztuki ulicy, jej ambicji społecznych oraz obywatelskich postaw. Ostatnie wydarzenia na Ukrainie będą kontekstem rozmów, którym towarzyszyć będą projekcje filmów dokumentujących poczynania i realizacje sztuki w tkance miasta. Spotkania te poprowadzą Otecki (który opowie o zaangażowaniu społecznym na Ukrainie), Nastia Karpovich (Kijowianka, legniczanka, obecna w wirze wydarzeń na Majdanie) oraz Justyna Teodorczyk, która tym razem zajmie się sztuką na ścianach budynków, a nie w czterech ścianach galerii. 26 i 29 sierpnia muzykę klubową na żywo zaprezentują Józ Kow, Pacifer i DJ Sowa. Wszystkie koncerty i spotkania (prócz warsztatów) są otwarte dla publiczności i odbędą się na terenie Otwartej Pracowni Sztuki (ul. Szkolna 7, druga oficyna).

Fundacja Sztuka dla Ludzi prowadzona przez małżeństwo artystów – Dagmarę Angier-Srokę i Bartłomieja Srokę – i działa w Legnicy od 2010 roku. Do tej pory zorganizowała m.in. Festiwal Street Art Beetween The Walls, w efekcie którego powstały pierwsze miejskie murale. Od kilku lat edukuje i animuje artystycznie młodsze i starsze pokolenia mieszkańców miasta i regionu w takich wydarzeniach jak np. Kultura DojrzałościONN – Obywatel Nikomu Nieznany czy obecnie Kolej na Książkę i Ptasie radio.

Festiwal Street Art Beetween the Walls
Od 26 do 30 sierpnia 2014 roku
Legnica

Dodaj komentarz