Jazz w Muzeum Plakatu w Wilanowie

Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na Wilanów Jazz All Stars 2014 – koncerty artystów jazzowych, odbywające w sierpniu i wrześniu. Jest to doskonała okazja do odwiedzenia 24. Międzynarodowego Biennale Plakatu – wystawy prezentującej najciekawsze plakaty z ostatnich dwóch lat, nadesłane z całego świata.

Wilanów Jazz All Stars, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wilanów Jazz All Stars, (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Muzeum Plakatu w Wilanowie rozpoczął się cykl koncertów jazzowych, będących częścią festiwalu Wilanów Jazz All Stars 2014. Występy wybitnych indywidualności, niekwestionowanych gwiazd sceny jazzowej w Polsce i na świecie, a także najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia odbywać się będą w kolejne niedziele: 24 i 31 sierpnia, 7 i 21 września.

Wystąpią m.in. Bester Quartet (feat. Grażyna Auguścik i Tomasz Ziętek), Marcin Wasilewski Trio, Marek Napiórkowski Trio, czy Grzegorz Karnas Quartet.

Koncerty odbywać się będą na dziedzińcu Muzeum Plakatu, a wcześniej w jego galeriach oglądać można najciekawsze plakaty, zgłoszone na 24. Międzynarodowe Biennale Plakatu – jeden z najbardziej prestiżowych konkursów tej dziedziny sztuki na świecie.

Wystawa prezentuje blisko 400 wybranych dzieł, nadesłanych z 61 krajów, wśród nich nagrodzone medalami plakaty Wiesława Rosochy i Lecha Majewskiego, czy prace artystów takich jak Andrey Logvin, Uwe Loesch, Gunter Rambow, Stefan Sagmeister, Koichi Sato czy Niklaus Troxler.

Wilanów Jazz All Stars 2014
24, 31 sierpnia i 7, 21 września 2014 r.
Muzeum Plakatu, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
Warszawa

Dodaj komentarz