• 2014-08-22

Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś ty, czyli sen o Warszawie

Do 7 września trwa IV edycja międzymuzealnej, rodzinnej gry Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś ty. Aby zdobyć nagrody należy odwiedzić osiem z dziewiętnastu instytucji.

Plakat gry międzymuzealnej „Raz dwa trzy warszawiakiem jestes ty”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat gry międzymuzealnej „Raz dwa trzy warszawiakiem jestes ty”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tym razem tytułem gry  jest Sen o Warszawie. Tak jak w poprzednich edycjach zespoły rodzinnych agentów będą odkrywać tajemnice, odszyfrowywać hasła i tajne informacje w placówkach, które uczestniczą w grze. W tym roku obchodzimy wyjątkową liczbę rocznic związanych z historią Warszawy: 100 lat od wybuchu I wojny światowej, 75 lat od wybuchu II wojny światowej oraz 70. rocznica rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, dlatego na pewno część pytań będzie z nimi związanych.

Celem projektu jest promowanie w atrakcyjny i nowatorski sposób wiedzy o historii Warszawy, a także zachęcanie do aktywnego i rodzinnego spędzania wakacji.

Gra organizowana jest we współpracy m.in. z Domem Spotkań z Historią, Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy, Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Warszawie, Muzeum Geologicznym, Muzeum Historii Polski, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa,  Muzeum Narodowym, Muzeum Niepodległości, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Ziemi PAN, Ośrodkiem Dokumentacji i Badań Korczakianum, Towarzystwem Ubezpieczeń Prudential, Teatrem Wielkim, Operą Narodową oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie.

Raz dwa trzy warszawiakiem jesteś tySen o Warszawie
Zakończenie gry: 7 września 2014 r.
Warszawa

Dodaj komentarz