• 2014-08-22

Hotel: premiera już 29 sierpnia

29 sierpnia w kinach pojawi się szwedzki hit filmowy w reżyserii Lisy Langseth. Hotel to zwariowany komediodramat klimatem nawiązujący do słynnego filmu Sophii Coppoli Między słowami.

Kadr z filmu „Hotel” Lisy Langseth, (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Hotel” Lisy Langseth, (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Perfekcyjna w każdym calu – to określenie idealnie pasuje do Eriki. Jest piękna, odnosi sukcesy w pracy, ma wokół siebie mnóstwo przyjaciół, wspaniałego partnera i spodziewa się dziecka.

Los jednak chciał inaczej: po przedwczesnym porodzie przychodzi na świat chore dziecko, a Erikę dopada wyjątkowo ciężka depresja poporodowa. Kobieta szuka pomocy na terapii grupowej prowadzonej, gdzie poznaje dziwaków i wariatów, w tym Rikarda mającego obsesję na punkcie tortur i własnej matki, nieśmiałą jak diabli  Ann-Sofi oraz milczącego Petera. Słuchając o traumach innych ludzi, Erika powoli wraca do życia.

Inspiruje ją psychologiczna zasada: życie jest jak hotel – jeśli ci się w nim coś nie podoba, po prostu zmień pokój. Kobieta wciela ją w życie bardzo dosłownie – razem z piątką pacjentów podróżuje po niewielkich hotelach.

W każdym kolejnym pokoju Erika i jej towarzysze tworzą swoją osobowość od nowa, dzięki czemu mogą wspólnie przepracować swoje traumy. Uczucie odosobnienia zbliża klimatem film do słynnej tokijskiej opowieści Sophii Coppoli Między słowami.

Czarna komedia Lisy Langseth rozbawiła widzów w rodzinnej Szwecji, stając się jednym z najpopularniejszych filmów 2013 roku.

Lisa Langseth – Hotel
Premiera: 29 sierpnia 2014 r.
Dystrybucja: Aurora Films

Dodaj komentarz