After the Crisis | Wystawa, performans i koncert

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na wystawę After the Crisis duetu Graw&Böckler we współpracy z Pauliną Jeziorek oraz Januszem Łukowiczem. Podczas otwarcia w dniu 26 sierpnia odbędzie się performans z udziałem twórców oraz występ DJ Vomitarium, czyli argentyńskiej artystki Candi Saenz Valiente.

„After the crisis” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„After the crisis” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wybierając się w podróż do Argentyny duet Graw&Böckler we współpracy z Pauliną Jeziorek przygotowali serię pytań dotyczących kryzysu w 2001 roku, które następnie zadali znajomym Argentyńczykom. Jak sobie poradzili bez pieniędzy? Czy zetknęli się z przemocą? Jak wyglądała ich praca twórcza? Czy ich życie trwale się zmieniło? Czy kryzys wpłynął na ich poglądy polityczne? Czy wpłynął na ich związki lub sytuację rodzinną? Pytania i odpowiedzi posłużyły do realizacji wideo What will be after state bankruptcy?.

Po powrocie twórcy zapytali znajomych z Europy o ich opinie, przeczucia i obawy dotyczące nadciągającego do Europy kryzysu. Tak powstało kolejne wideo Before state bankruptcy. Obie prace będą częścią wystawy After the Crisis realizowanej w ramach projektu Project Room w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, na której będzie można zobaczyć także neon Janusza Łukowicza Kryzys.

Ponieważ do Europy nadciąga poważny kryzys finansowy i ekonomiczny, pomyśleliśmy o Argentynie, która zbankrutowała w 2001 roku. Wiele osób straciło wtedy wszystko, a system ekonomiczny całkowicie się załamał. Postanowiliśmy skorzystać z doświadczeń argentyńskich, żeby lepiej przygotować się na to, co może nadejść.

Wystawa After the Crisis
26 sierpnia 2014 roku
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Warszawa

Dodaj komentarz