03 ARTLOOP Festival – Relax + Rekreacja

03 ARTLOOP Festival w Sopocie zaprasza do współpracy uznanych artystów, by zmierzyli się z przestrzenią publiczną miasta oraz hasłem przewodnim wydarzenia: Relax + Rekreacja. Festiwal potrwa od 4 do 7 września.

„03 ARTLOOP Festival”, plakat (źródło: materiały prasowe)

„03 ARTLOOP Festival”, plakat (źródło: materiały prasowe)

W tym roku swoje interpretacje i dzieła przedstawią: Joanna Rajkowska, Norman Leto, Jan Simon, Anna Baumgart, Elżbieta Jabłońska, Honza Zamojski, Filip Kozarski, Jan Strumiłło, Gosia Kucewicz / Centrala, Grupa Krecha.

Wszystkie zaprezentowane prace mają charakter premierowy i powstają na zamówienie festiwalu ARTLOOP. Działania nie układają się w klasyczną wystawę; są powiązane wspólnym tematem oraz modelem otwartej współpracy z artystami, który daje im interpretacyjną swobodę. Jak co roku prezentacje będą zróżnicowane pod kątem formalnym – artyści zrealizują m.in. mural, obiekty przestrzenne, akcje performatywne, instalacje. Centralnym punktem projektu będzie Plac Przyjaciół Sopotu – przestrzeń Relaxu + Rekreacji, stworzona przez dizajnerów.

Otwarta formuła ARTLOOP, dostępność większości wydarzeń dla szerokiego grona odbiorców sprzyja budowaniu społecznego kontekstu dla sztuki współczesnej, która wychodzi ku odbiorcy; tworzy sytuację dialogu, wymiany i interakcji. Festiwal ingeruje w miejską tkanką poprzez działania wystawiennicze, akcje, instalacje przestrzenne typu site specific, w tym budowę obiektów, które na stałe wpiszą się w architekturę miasta.

Sekcja Urbanator to świadome przekształcanie i formatowanie przestrzeni z myślą o jak najskuteczniejszym dotarciu do odbiorców w celu wywołania pozytywnej reakcji i twórczego fermentu. To także diagnozowanie aktualnej sytuacji miasta, jego architektury i potrzeb użytkowych.

03 ARTLOOP
Od 4 do 7 września 2014 roku
Plac Przyjaciół Sopotu
Sopot

Dodaj komentarz