• 2014-08-21

Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła Małopolski

Fundacja NADwyraz zaprasza na kolejne wakacyjne spotkania z cyklu Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła Małopolski. Spotkania odbędą się 23 sierpnia w łemkowskiej Nowicy i 24 sierpnia w podkrakowskich Paczółtowicach.

Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła Małopolski (źródło: materiały prasowe)

Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła Małopolski (źródło: materiały prasowe)

Otwarte Pracownie to całodzienne warsztaty w wybranych pracowniach i galeriach twórców rękodzieła ludowego w Małopolsce.

O tym, jak powstają tradycyjne drewniane łyżki, będzie się można przekonać w sobotę, 23 sierpnia, odwiedzając pracownię Piotra Michniaka w Nowicy. Wyrabia on tradycyjne drewniane łyżki na tokarce. To bardzo trudna i czasochłonna metoda. Umiejętność pracy z drewnem odziedziczył po ojcu Dymitrze. Pan Piotr Michniak chętnie zdradzi sekrety swojej pracy; każdy będzie też mógł wykonać swoją własną łyżkę lub pomalować ją w regionalne wzory.

W niedzielę, 24 sierpnia, pani Katarzyna Adamczak i pani Sylwia Kucharska poprowadzą w swoim gospodarstwie agroturystycznym warsztaty oraz pokazy bibułkarstwa i pieczenia proziaków. W położonych zaledwie 30 km od Krakowa Paczółowicach będzie można odpocząć od krakowskiego zgiełku i smogu, podziwiać przepiękne widoki i spróbować pysznych, ekologicznych potraw.

Łyżkarstwo
Prowadzenie: Piotr Michniak
23 sierpnia 2014 roku, godz. 11.00–18.00
Nowica 14 (15 km od Gorlic)

Bibułkarstwo i pieczenie proziaków
Prowadzenie: Katarzyna Adamczak i Sylwia Kucharska
24 sierpnia 2014 roku, godz. 11.00–18.00
Paczółtowice 176 (30 km od Krakowa)

Dodaj komentarz