• 2014-08-21

Avant Art Festival zaprasza wolontariuszy

Avant Art Festival zaprasza wolontariuszy do pomocy przy współorganizacji festiwalu. Wydarzenie trwać będzie od 7 do 18 października we Wrocławiu.

Avant Art Festival, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Avant Art Festival, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W odróżnieniu od poprzednich edycji festiwalu, tegoroczna nie jest skupiona na prezentacji artystów z jednego, wybranego kraju. W 2014 roku Avant Art Festival jest częścią ISCM World Music Days, festiwalu muzyki współczesnej, powołanego do życia przez Międzynarodowe Towarzystwo Muzyki Współczesnej (International Society for Contemporary Music) – jedną z najważniejszych międzynarodowych organizacji, zrzeszającą członków z ponad pięćdziesięciu krajów, która zajmuje się promocją oraz prezentacją muzyki współczesnej.

Podczas dwunastu festiwalowych dni będzie można zobaczyć i usłyszeć między innymi pochodzącego z Japonii Ryojiego Ikedę – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej światowej muzyki elektronicznej. Kolektyw Zeitkratzer – wieloosobowy ensemble, który w swoich poszukiwaniach łączy dorobek akademickich kompozytorów z najbardziej awangardowymi i alternatywnymi gatunkami wystąpi razem z japońskim mistrzem gitarowego eksperymentu Keiji Haino, by wspólnie wykonać jedno z najważniejszych dzieł XX-wiecznej awangardy, Metal Machine Music skomponowane przez Lou Reeda.

Jak co roku w ramach festiwalu odbędą się też pokazy dwunastu filmów muzycznych i dokumentalnych o muzyce – w tym roku kuratorowane przez twórców In-Edit, największego na świecie festiwalu poświęconego prezentacji dokumentów na temat muzyki oraz przez organizatorów Luff, szwajcarskiego Lausanne Underground Film and Music Festival. Na Avant Art Festival zagoszczą też muzycy pochodzący ze Szwajcarii skupieni wokół odbywającego się w Lozannie już od prawie dwudziestu lat festiwalu sztuki współczesnej Les Urbaines.

Avant Art Festival 2014 – nabór wolontariuszy
Od 7 do 18 października 2014 roku
Wrocław

Dodaj komentarz