• 2014-08-20

Letnie Tanie Kinobranie – Truposz

Letnie Tanie Kinobranie szykuje kolejny pokaz pod gołym niebem, który odbędzie się w piątek, 22 sierpnia. Na tarasie Pałacu pod Baranami zostanie pokazany Truposz Jima Jarmuscha z Johnnym Deppem w roli głównej.

Jeden z pokazów filmowych z cyklu Letnie Tanie Kinobranie, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeden z pokazów filmowych z cyklu Letnie Tanie Kinobranie, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Truposz to klimatyczny, czarno-biały western w reżyserii Jima Jarmuscha, który przez wielu uznawany jest za jedno z najważniejszych filmów w karierze reżysera. Historię zaskakującej, mistycznej podróży uzupełnia znakomita, niepokojąca muzyka autorstwa Neila Younga.

Skromny księgowy, William Blake (Johnny Depp), udaje się z Cleveland do Machine, miasteczka położonego na samym końcu linii kolejowej, na najdzikszym Zachodzie. Na miejscu okazuje się, że obiecywana posada już dawno została obsadzona.

Zagubiony i ranny spotyka dziwacznego, samotnego Indianina imieniem Nikt. Ten uznaje Blake’a za słynnego, osiemnastowiecznego angielskiego poetę. W trakcie wędrówki mężczyźni doświadczają mistycznych przeżyć. W wiosce Indianina Blake ma przekroczyć zwierciadło wody, w miejscu, w którym niebo styka się z oceanem…

Projekcja filmu Truposz w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie
22 sierpnia 2014 r., godz. 21.30
Kino pod Baranami, Rynek Główny 27
Kraków

Dodaj komentarz