• 2014-08-20

Thorgal powraca w wersji audio

Już w październiku swoją premierę będzie mieć druga część dźwiękowej adaptacji komiksu Thorgal Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a. Obejmie ona opowiadania Prawie raj oraz Trzech starców z krainy Aran.

Jacek Rozenek i Grzegorz Rosiński w czasie nagrań komiksu „Thorgal” w wersji audio, (źródło: materiały prasowe producenta)

Jacek Rozenek i Grzegorz Rosiński w czasie nagrań komiksu „Thorgal” w wersji audio, (źródło: materiały prasowe producenta)

W role główne, Thorgala i jego ukochanej Aarici, wcielili się Jacek Rozenek oraz Maria Niklińska. Głosem, który poprowadzi słuchaczy przez górskie ostępy północnych krain jest głos wybitnego barda i poety, Mirosława Czyżykiewicza.

W słuchowisku będzie można usłyszeć także kołysankę dla Aaricii w wykonaniu Marii Rumińskiej z zespołu Shannon i jej córeczki, Dobrosi.

Dla fanów Grzegorza Rosińskiego największym zaskoczeniem będzie z pewnością jego osobisty udział w nagraniach. Nie dość, że po raz kolejny namalował dla nas przepiękną okładkę, to jeszcze dał się namówić na wzięcie udziału w słuchowisku. Bawiliśmy się świetnie – mówi Michał Szolc, producent ze studia Sound Tropez.

Thorgal to belgijska seria komiksowa z gatunku fantasy, która ukazuje się po francusku od 1977 roku. Przez ten czas opublikowano cztery serie, a w nich ponad 40 albumów przełożonych na kilkanaście języków.

Pierwsza część słuchowiska na podstawie Thorgala ukazała się w kwietniu 2013 roku. Adaptacja objęła dwa pierwsze albumy serii – Zdradzona czarodziejka i Wyspa wśród lodów.

Druga część dźwiękowej adaptacji komiksu Thorgal
Premiera: październik 2014 r.
Produkcja: Sound Tropez Studio

Dodaj komentarz