Przestrzeń. Poplenerowa wystawa malarstwa i fotografii

Poplenerowa wystawa malarstwa i fotografii Przestrzeń będzie otwarta w BWA w Jeleniej Górze od 22 sierpnia do 17 września.

Anna Jodzis „Dolino, otwórz się” (źródło: materiały prasowe)

Anna Jodzis „Dolino, otwórz się” (źródło: materiały prasowe)

W plenerze udział wzięli artyści z regionu jeleniogórskiego oraz artyści czescy; malarze, rysownicy, graficy, fotograficy oraz twórcy posługujący się nowymi mediami. Tematem pleneru była przestrzeń. Jak pisze Marek Wasilewski we wstępie do katalogu wystawy:

Kiedy odwiedzamy jakieś miejsce, to nie odnosimy się jedynie do jego czasu teraźniejszego. Chcielibyśmy dotrzeć do miejsca takiego, jakim ono było w czasie, który zdefiniował jego tożsamość. Poruszamy się wśród półprzezroczystych warstw czasu. Z każdej z tych warstw próbujemy odfiltrować to, co jest dla nas szczególnie interesujące. Dlatego miejsca fizycznie istniejące w przestrzeni stają się w naszych głowach często wirtualnym fantazmatem, zbiorem cytatów, obrazów, wspomnień i emocji innych ludzi.

Wystawa pokazana zostanie również w Czechach, w galerii Josefa Jiry Bouckuv statek w Malej Skale. Wernisaż odbędzie się 6 września o godz. 17.00.

Artyści, którzy wzięli udział w plenerze: Ilona Chvalova, Zbigniew Frączkiewicz, Waldemar Grzelak, Janina Hobgarska, Zdenka Huskova, Anna Jodżis, Teresa Kępowicz, Richard Kliment, Alicja Kołodziejczyk, Jakub Krejci, Jerzy Kryszpin, Zbigniew Kulik, Darina Martinovska, Anna Mastnikova, Zuzana Ruzickova, Jan Vicar, Eva Vlasakova, Katarzyna Rotkiewicz-Szumska, Bogumiła Twardowska-Rogacewicz.

Przestrzeń. Poplenerowa wystawa malarstwa i fotografii
Wernisaż: 22 sierpnia 2014 roku, godz. 18.00
Od 22 sierpnia do 17 września 2014 roku
BWA w Jeleniej Górze

Dodaj komentarz