• 2014-08-20

Muzyka na wodzie: filharmonicy szczecińscy grają muzykę filmową

Muzyka z westernów to tytuł dwunastej już edycji koncertu szczecińskich filharmoników z cyklu Muzyka na wodzie. 23 sierpnia na przystani jachtowej nad jeziorem Dąbie usłyszymy najbardziej znane przeboje muzyki filmowej z westernów – między innymi z Siedmiu wspaniałych czy W samo południe.

Plakat „Muzyki na wodzie”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat „Muzyki na wodzie”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

W skład programu wchodzą najbardziej znane i rozpoznawalne tematy z filmów o Dzikim Zachodzie. Usłyszymy suitę z Siedmiu Wspaniałych oraz trzy tematy z Rio Bravo. Program uzupełnią główne tematy i motywy muzyczne z Bonanzy, Dawno temu na Dzikim Zachodzie, W samo południe oraz z Tańczącego z wilkami.

Poprzednie edycje koncertów z cyklu Muzyka na wodzie przyciągnęły prawdziwe tłumy. Na przystani w Dąbiu, przy scenie nad jeziorem gromadzi się rokrocznie ponad tysięczna publiczność. Niecodzienna sceneria koncertu sprawia, że wrażenia muzyczne odbierane są przez słuchaczy jeszcze intensywniej.

Pomysłodawcą i głównym animatorem koncertów z cyklu Muzyka na wodzie jest Jan Waraczewski – skrzypek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. To także założyciel i dyrygent popularnej, szczególnie w latach 70-tych orkiestry Lekka kawaleria, wieloletni koncertmistrz Orkiestry Filharmonii w Szczecinie, a prywatnie zapalony żeglarz.

Muzyka z westernów z cyklu Muzyka na wodzie
23 sierpnia 2014 r., godz. 20.00
Przystań Jacht klubu AZS, ul. Przestrzenna 9
Szczecin

Dodaj komentarz