TIFF Festival | 24 Hours of Photography

5 i 6 września we Wrocławiu będzie odbywała się 4. edycja TIFF Festival / 24 Hours of Photography. W tym roku organizatorzy sięgają po wielowątkowe zagadnienie, które dla fotografii jest podstawowe – czas. Zarówno ten, który upływa przed obiektywem i rejestruje się na zdjęciu, jak i ten degradujący powoli zdjęcie, zmieniając jego konteksty.

Fot. Gert Jochems, 4. Tiff Festival / 24 Hours of Photography (źródło: materiały prasowe)

Fot. Gert Jochems, 4. Tiff Festival / 24 Hours of Photography (źródło: materiały prasowe)

Wydarzenia tegorocznej edycji Festiwalu będą miały miejsce w przeciągu tytułowych 24 godzin – zaczynając od wernisażu Wystawy Głównej o godzinie 18.00 w Muzeum Współczesnym Wrocław, gdzie zostaną zaprezentowane prace fotograficzne takich artystów jak: Daisuke Yokota (Japonia), Ester Vonplon (Szwajcaria), Hans Christian Schink (Niemcy) czy Gert Jochems (Belgia). Wszystkie łączy problematyka złożoności czasu, która przez każdego z twórców rozumiana jest w inny, na wskroś indywidualny sposób.

W ramach Programu Głównego będzie można odwiedzić ekspozycję poświęconą fotografii Wiesława Rakowskiego pt. Archiwum Zoologiczne, przygotowaną przez Michała Sitę, która będzie dostępna w Galerii Entropia.

Jak co roku będzie można uczestniczyć w spotkaniach autorskich, które tym razem w Kinie Nowe Horyzonty poprowadzi Adam Mazur. Powiększona zostanie także sekcja Publikacji, której celem jest przedstawienie szerokiego kontekstu funkcjonowania książki fotograficznej. Biorąc pod uwagę nienasycony apetyt na photobooki, w tym roku zaprezentowanych będzie ponad 50 holenderskich publikacji. Kuratorem przeglądu będzie Erik Kessels. W Studio BWA Wrocław, będącym jednocześnie Biurem Festiwalowym, zagości także wystawa Fotograficznej Publikacji Roku 2014.

W Galerii Mieszkanie Gepperta i Galerii Shopiq będzie można obejrzeć projekty fotograficzne młodych, utalentowanych twórców – Łukasza Filaka, Wawrzyńca Kolbusza oraz Tatiany Pancewicz, którzy zostali wyłonieni w ramach otwartego konkursu sekcji Debiuty.

Oprócz wystaw i spotkań autorskich odbędą się również warsztaty, które razem z TIFF Festivalem współorganizuje firma Nikon. Warsztaty poprowadzi uznany fotograf Krystian Bielatowicz. Zaplanowane zostały również wydarzenia specjalne takie jak pokazy slajdów uczniów szkół fotograficznych i archiwalnych slajdów z muzyką na żywo oraz imprezy festiwalowe, na których zagrają m.in. Maciej Bączyk aka DJ Pomnik oraz Matik Automatik.

TIFF Festival / 24 Hours of Photography
5 i 6 września 2014 roku
Czas trwania wystaw: od 5 do 15 września 2014 roku
Wrocław

Dodaj komentarz