Noc Czytania, czyli plenerowa akcja literacka na Targu Węglowym

Literatura dla małych i dużych, warsztaty, kiermasz książek, czytana wieczorynka, film, komiksy oraz spotkania z pisarzami i pisarkami – to wszystko znaleźć będzie można na Targu Węglowym w Gdańsku 29 sierpnia w ramach organizowanej przez Instytut Kultury Miejskiej Nocy Czytania.

Noc Czytania (źródło: materiały prasowe)

Noc Czytania (źródło: materiały prasowe)

Wraz ze zbliżającą się jesienią Instytut Kultury Miejskiej otwiera sezon mola książkowego. W ostatni piątek wakacji (29 sierpnia) zaprasza małych i dużych czytelników do zabrania swoich wakacyjnych lektur na dwór, dyskusji o książkach, wymiany myśli ze spotkanymi czytelnikami i zabawy, bo literatura jest przygodą, a jeśli przygoda, to tylko z książką.

Wśród potwierdzonych uczestników wydarzenia są m.in. Angelika Kuźniak (autorka reportaży i opowieści reporterskich m.in. Marlene i Papuszy), Katarzyna Kubisiowska (dziennikarka, autorka książki Rak po polsku oraz powstającej właśnie biografii Jerzego Pilcha), Justyna Czechowska (literaturoznawczyni, tłumaczka m.in. biografii Greta Garbo. Moja miłość), Agata Królak (ilustratorka, graficzka, autorka m.in. książek Ciasta, ciastka i takie tam, Z działki i z lasu i takie tam), Anna Włodarczyk (autorka książki Zapach truskawek. Rodzinne opowieści oraz bloga kulinarnego Strawberries from Poland), Maciek Salamon (gdański artysta wizualny, grafik i muzyk), Joanna Grochocka (ilustratorka, graficzka znana pod pseudonimem Ideyka). Swoje książki prezentować będą m.in. słowo/obraz terytoria, Wydawnictwo w Podwórku, Wydawnictwo Wiatr od Morza, EneDueRabe, Marginesy, Oficyna Gdańska. Na Targu Węglowym odbędzie się też akcja Gdańsk czyta dzieciom oraz akcje artystyczne inspirowane literaturą. Nie zabraknie też trójmiejskich blogerów kulinarnych, którzy przygotują literackie potrawy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Noc czytania
29 sierpnia 2014 roku, godz. 18.00–24.00
Targ Węglowy w Gdańsku

Dodaj komentarz