Czy wiesz, co znaczy HWDP?

Przez cały sierpień na 5 billboardach w Warszawie można oglądać pracę Galerii Rusz pt. HWDP. Pokaz ten jest jubileuszową edycją Galerii Rusz, która w sierpniu obchodzi 15-lecie swojego istnienia.

„HWDP” (źródło: materiały prasowe)

„HWDP” (źródło: materiały prasowe)

Czy we współczesnym polskim społeczeństwie jest jeszcze miejsce na ideały i wyższe wartości? Wbrew powszechnemu przekonaniu, że Polacy gonią tylko za pracą i zyskiem i trwonią czas na bezrefleksyjnym kupowaniu, na naszych ulicach jest miejsce na harmonię, wolność, dobro i piękno. Nowa praca Galerii Rusz w Warszawie udowadnia, że wszechobecny w przestrzeni miasta akronim HWDP to nowa, XXI-wieczna wersja słynnej platońskiej triady (dobro, prawda, piękno), a nasze społeczeństwo nie pożąda materialnych dóbr, lecz przede wszystkim pragnie najwyższych wartości.

Galeria Rusz to grupa artystyczna (w składzie Joanna Górska i Rafał Góralski) od 15 lat zajmująca się sztuką, którą można by uznać za artystyczną, alternatywną reklamę. Grupa wykorzystuje billboardy, by reklamować wolne myślenie wśród szerokich rzesz społeczeństwa. Bez wolnego myślenia nie ma wolnego, demokratycznego społeczeństwa. Bez wolnego myślenia każdy system, również konsumpcyjno-kapitalistyczny, może wylądować na manowcach. Dlatego tak ważne jest, by reklamować wolne myślenie, które jest antidotum na procesy odmóżdżenia współczesnych społeczeństw i zapobiega dezintegracji i patologizacji rzeczywistości. Nie bez przyczyny Adolf Hitler stwierdził: Jakie to szczęście dla rządzących, że ludzie nie myślą – niestety wiedział, co mówi. Należy wspierać Myślącą Sztukę Dla Myślących Ludzi, bo historia lubi się powtarzać.

HWDP
Sierpień 2014 roku
Warszawia

Dodaj komentarz