Najlepszy filmowy mural | Zagłosuj na projekt studentów ASP

Efektowne murale ozdobią wnętrza siedziby Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu. W ten sposób studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych postanowili przybliżyć mieszkańcom bogatą historię kinematografii oraz uczcić 60-lecie kina na Dolnym Śląsku.

Plebiscyt na najlepszy filmowy mural (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plebiscyt na najlepszy filmowy mural (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przy współpracy z firmą PPG Deco Polska zamienią korytarz CeTA w kolorowe murale, które przedstawiają twórców i bohaterów polskich filmów.

Łącznie namalują cztery grafiki. O tym, co będą przedstawiały trzy z nich, zadecydują internauci. Już teraz można brać udział w głosowaniu i wybrać jeden spośród 12 projektów przygotowanych przez studentów ASP.

Kino we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku ma długą i bogatą historię. Jego początki sięgają lat 50-tych XX wieku i są przede wszystkim związane z Wytwórnią Filmów Fabularnych, która odegrała znaczącą rolę w rozwoju polskiego filmu po drugiej wojnie światowej. Jednak nie wszyscy mieszkańcy Wrocławia wiedzą, że to tutaj tworzyli najbardziej znani reżyserzy, m.in. : Agnieszka Holland, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Roman Polański czy też Aleksander Ford. Dlatego wspólnie z Centrum Technologii Audiowizualnych oraz studentami wrocławskiej ASP postanowiliśmy przybliżyć wrocławianom bogactwo naszego kina. Filmowe murale to doskonały sposób, aby połączyć malarstwo oraz ścienną grafikę z kinematografią.

Piotr Nowakowski

Projekty murali, które mają szansę ozdobić wnętrza siedziby Centrum Technologii Audiowizualnych przygotowało trzech studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Każdy z nich opracował cztery propozycje – wszystkie odnoszą się do dorobku polskiej kinematografii. Przedstawiają reżyserów związanych z Wrocławiem, sceny, a także bohaterów z filmów, które powstawały na Dolnym Śląsku – m.in.: Nóż w wodzie, Rozmowy Kontrolowane, Czterej Pancerni i Pies czy też Sami Swoi. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 1 października tego roku, wtedy też zaplanowany jest początek prac malarskich w budynku CeTA.

Plebiscyt na najlepszy filmowy mural
Ogłoszenie wyników: 1 października 2014 roku
Centrum Technologii Audiowizualnych
Wrocław

Dodaj komentarz