• 2014-08-16

Glenn Miller Orchestra w pięciu polskich miastach

Już w listopadzie i grudniu do Polski powraca Glenn Miller Orchestra, znakomity zespół profesjonalnych muzyków, którzy specjalizują się w tradycyjnej aranżacji bigbandowego brzmienia. Koncerty odbędą się w Szczecinie, Toruniu, Gdyni, Łodzi i Katowicach.

Glenn Miller Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Glenn Miller Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyjątkowego uroku koncertowi nada rewelacyjna wokalistka Natalie Angst, a wspaniała orkiestra pod batutą Wila Saldena doda całości nutkę żywiołowości i pikanterii.

Orkiestra Glenna Millera jest najpopularniejszą kapelą swingową na świecie. Dzięki wyśmienitym utworom takim jak Moonlight Serenade kapela ugruntowała swoją pozycję na muzycznej scenie. Po śmierci założyciela orkiestry – Glenna Millera, jego najbliższy przyjaciel – Tex Beneke, postanowił kontynuować działalność zespołu już pod nazwą The World Famous Glenn Miller Orchestra. Od tego momentu grupa nieprzerwanie występuje na całym świecie, dając blisko 300 koncertów rocznie.

Śmiało można powiedzieć, że formacja Glenna Millera to kopalnia hitów. Każdy muzyk lub kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiastowo będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach. Słowa te, wypowiedziane przez lidera orkiestry – Glenna Millera, stały się ogromną inspiracją dla Wila Saldena. Dyrygent, jako perfekcjonista, zawsze wymagał tego samego od każdego członka grupy.

Muzyczną wizytówką kapeli jest niewątpliwie Moonlight Serenade, choć jeśli wierzyć plotkom, oryginalne brzmienie orkiestry zrodziło się z przypadku. Podczas jednego z koncertów główny trębacz doznał kontuzji. Brakujące miejsce musiały uzupełnić charakterystyczne tony klarnetu. To właśnie ten zbieg okoliczności przyczynił się do powstania niepowtarzalnych dźwięków, z których Orkiestra Glenna Millera słynie od ponad siedemdziesięciu lat i śmiało można powiedzieć, że jest to kapela ponadczasowa.

  • 29 listopada 2014 roku – Szczecin, Filharmonia, godz. 19.00
  • 30 listopada 2014 roku – Toruń, Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, godz. 18.00
  • 1 grudnia 2014 roku – Gdynia, Teatr Muzyczny, godz. 19.00
  • 2 grudnia 2014 roku – Łódź, Teatr Wielki, godz. 19.00
  • 3 grudnia 2014 roku – Katowice, Centrum Kultury Katowice, godz. 19.00

Glenn Miller Orchestra
29 i 30 listopada oraz od 1 do 3 grudnia 2014 roku
W pięciu polskich miastach

 

Dodaj komentarz