Rusza trzecia edycja konkursu fotograficznego W Chinach i o Chinach

Instytut Konfucjusza w Krakowie organizuje trzecią edycję konkursu fotograficznego W Chinach i o Chinach. Prace można zgłaszać do 15 września.

„W Chinach i o Chinach”, logo konkursu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„W Chinach i o Chinach”, logo konkursu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dla najlepszych Instytut Konfucjusza przygotował nagrody o łącznej wartości 5000 zł oraz wystawę, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie w październiku 2014 r.

Zdjęcia można nadsyłać w następujących w kategoriach:
a) człowiek w Chinach
b) chiński krajobraz
c) chińskie inspiracje (fotografie wykonane poza obrębem Chin, ale w jakikolwiek sposób nawiązujące do Chin lub mogące się z nimi kojarzyć).

Na konkurs każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 fotografii, przy czym w jednej kategorii można zgłosić najwyżej 3 zdjęcia. Zgłaszane prace muszą spełniać warunki techniczne: format pliku – JPG; rozdzielczość 300 dpi; długość krótszego boku min. 2000 px; wielkość pliku do 3 MB. W nazwie pliku ze zdjęciem należy umieścić godło uczestnika oraz symbol kategorii A, B lub C, np.: jackiechan_A1.jpg. Zdjęcia wraz z imieniem i nazwiskiem autora, nazwą kategorii, tytułem pracy oraz miejscem i datą wykonania zdjęcia należy w terminie do 15 września 2014 r. wysłać na adres e-mailowy organizatora.

Wybór zwycięzców konkursu nastąpi dwuetapowo. Wyłonienie finalistów w I etapie nastąpi do dnia 17 września 2014 r. i będzie polegało na wyborze przez komisję konkursu 20 najlepszych zdjęć. Spośród nich komisja konkursu wybierze 3 zwycięzców w kategorii A i B oraz 1 zwycięzcę w kategorii C. Ponadto dyrektor Instytutu Konfucjusza ze strony polskiej oraz wicedyrektor ze strony chińskiej przyznają własne wyróżnienia. Dodatkowo wszystkie finałowe zdjęcia wezmą udział głosowaniu internautów, w trakcie którego wybrany zostanie zwycięzca konkursu publiczności. Głosowanie odbędzie się w dniach od 17 do 27 września 2014 r.

Tomasz Pienicki „Pola ryżowe, południowe Chiny”, laureat poprzedniej edycji konkursu „W Chinach i o Chinach” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Pienicki „Pola ryżowe, południowe Chiny”, laureat poprzedniej edycji konkursu „W Chinach i o Chinach” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W okresie od 8 do 19 października 2014 r. odbędzie się wystawa pokonkursowa w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

W Chinach i o Chinach
Konkurs fotograficzny
Termin zgłoszeń: 15 września 2014 roku
Instytut Konfucjusza
Kraków

Dodaj komentarz