Święto Jabłka – Cezanne i Nieużytki Sztuki

21 sierpnia olsztyńska Galeria Sztuki BWA zaprasza na Święto Jabłka – kolejne wydarzenie związane z ogólnopolskim projektem Nieużytki Sztuki. Tym razem w centrum zainteresowania znajdą się jabłka. Będą one nie tylko jedzone, ale również malowane.

Święto Jabłka w olsztyńskiej Galerii BWA, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Święto Jabłka w olsztyńskiej Galerii BWA, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jabłko pojawia się w kulturze i sztuce niemal od początku jej istnienia. Jest symbolem, ale i dekoracyjnym elementem obrazów przedstawiających martwą naturę. Jest także popularnym motywem w sztuce współczesnej. Najsławniejsze chyba martwe natury z jabłkami malował Paul Cezanne i właśnie jego obrazy posłużą nam za inspirację.

Organizator zapewnia pewną ilość przyborów artystycznych i dużą ilość jabłek. Zachęca jednak do zabrania potraw z dodatkiem jabłek, a także farb, pędzli, ołówków, szkicowników i wszystkiego co może się przydać do stworzenia szkicowych obrazów z jabłkami, zabawnych portretów jabłek, czy poważnych martwych natur. W trakcie pleneru stworzona zostanie wystawa powstałych prac, które zostaną zaprezentowane na ścianie czy płocie ogrodu.

Święto Jabłka w ramach projektu Nieużytki Sztuki
21 sierpnia 2014 r., godz. 17.00
Galeria Sztuki BWA, al. Marszałka Józefa Piłsudzkiego 38
Olsztyn

Dodaj komentarz