• 2014-08-14

Ruszyło Kino samochodowe pod Narodowym

Od początku sierpnia na błoniach Stadionu Narodowego ruszyło kino samochodowe. Dwa razy w tygodniu wyświetlane są ulubione filmy warszawiaków.

Kino samochodowe pod Stadionem Narodowym, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino samochodowe pod Stadionem Narodowym, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Można było już wspólnie obejrzeć kultowych Nietykalnych, polską klasykę – Chłopaki nie płaczą oraz wyreżyserowane przez Roberta Rodrigueza Sin City. Już 14 i 15 sierpnia odbędą się kolejne projekcje. Tym razem powołano do życia cykl nazwany przez warszawiaków Straszne/Romantycznie.

W czwartek o godzinie 21.00 zostanie wyświetlona komedia romantyczna P.S. Kocham Cię, natomiast w piątek o godzinie 21.30 rozpocznie się wieczór z horrorem podczas, którego pokazany zostanie Sierociniec. Tymczasem na 22 sierpnia odbędzie się projekcja pod tytułem Piątkowa katastrofa.

Projekt został stworzony w odpowiedzi na prośbę 12 tysięcy mieszkańców stolicy. Od początku sierpnia do końca września, organizatorzy – Studio Warszawskie wraz ze Stadionem Narodowym tworzą jedno z największych i najbardziej pożądanych wydarzeń kulturowych tego lata.

Projekcje odbywają się według ustalonego harmonogramu. Filmy wyświetlane są ekranie o wymiarach 10 na 15 metrów, z kolei dźwięk nadawany jest z nadajników FM oraz głośników. dla osób niezmotoryzowanych przygotowano strefę Nie mam samochodu, to mam leżak.

Kino samochodowe pod Stadionem Narodowym
Błonia przed Stadionem Narodowym
Warszawa

Dodaj komentarz